Sekite mus socialiniuose tinkluose:

Pradėk dieną su dėmesingais judesiais

Vaikščiojimas, bėgiojimas, važiavimas dviračiu, svorių kilnojimas, tempimo pratimai ir kiti fiziniai pratimai gali būti viena iš galimybių praktikuoti dėmesingą įsisąmoninimą. Nesvarbu, kokį fizinį pasiruošimą turime, atlikdami dėmesingus judesius, galime padėti savo kūnui ir protui atrasti pusiausvyrą.

Dėmesingi judesiai – tai įvairūs kūno ar kūno dalių judesiai, kai įsisąmoniname to judesius sukelto kūno pojūčius, savo mintis, emocijas, elgesį kiekvienu momentu ir taip atsiveriame to momento patirtims. Šie judesiai mums leidžia įsisąmoninti kūne esančius pojūčius ir yra puikus pasirūpinimo savimi būdas.

 

Dėmesingų judesių atlikimo principai yra tokie patys, kaip ir kitų dėmesingo įsisąmoninimo praktikų. Praktikuodami siekiame atkreipti dėmesį į dabarties momentą, kad galėtume patirti ir įsisąmoninti savo kūno pojūčius, mintis, emocijas pratimo atlikimo metu. Visą savo dėmesingumą sutelkiame į kūną ar jo dalį, į kvėpavimą ir stebime, kaip jaučiasi kūnas judesio metu.

 

Keturi dėmesingo judėjimo tipai:

1. Kvėpavimo pratimai

Šie kvėpavimo pratimai skiriasi nuo kvėpavimo meditacijos praktikų, kurias atliekame praktikuodami dėmesingą įsisąmoninimą. Kvėpavimo pratimų metu mes jungiamės su savo kūnu, tikslingai prailgindami kvėpavimą, kad nuramintume parasimpatinę nervų sistemą, arba sutrumpiname kvėpavimo ciklus, kad atsigautume ir persiorientuotume. O kvėpavimo meditacijos praktikų metu tik stebime savo natūralų kvėpavimą, toks, koks yra tuo metu.

2. Vaikščiojimo meditacija

Tai paprastas ir patogus būdas tyrinėti dėmesingus judesius. Didžiausias skirtumas tarp vaikščiojimo meditacijos ir paprasto pasivaikščiojimo yra tai, kad, kai praktikuojame šią meditaciją, mes nesiekiame nueiti nuo vieno taško A iki kito taško B. Vietoj to, mes vaikštome ir stengiamės, kad visa ėjimo eiga būtų sąmoninga: sutelkiame dėmesį į kvėpavimą, bandome pajusti žemę po kojomis, įsisąmoniname, kaip vienas žingsnis virsta kitu žingsniu.

3. Tempimo pratimai ir joga

Šios praktikos gali padėti sumažinti įtampą, priimti sunkias, nemalonias emocijas. Kai mūsų kūnas nejuda, tiek jis, tiek mūsų protas nesijaučia gerai. Dėmesingų judesių atlikimas gali padėti padidinti energiją, darbingumą bei atsparumą stresui.

4. Jūsų mėgstami ir pasirinkti fiziniai pratimai

Lina Noreikienė
jakaitelina@gmail.com