Sekite mus socialiniuose tinkluose:

Joga su mindfulness elementais priešmokyklinio amžiaus vaikams

Vaikai, ateidami į vaikų jogą, laukia nuotykio. Dažnai pradeda klausimu, ką šiandien žaisime ar kur keliausime? Šių užsiėmimų metu jie negalvoja, kad jie stiprina kūną ar mokosi būti dėmesingais. Jie tiesiog smagiai leidžia laiką, mano tiesiog žaidžią, taip lavindami savo vaizduotę, mokosi pozityvaus
mąstymo, pažinti emocijas, mokosi susikaupti, koncentruoti dėmesį, pažinti savo kūną, pailsėti bei atsipalaiduoti, empatijos kitam.

Šių užsiėmimų metu galima pasitelkti įvairiausias pasakas, istorijas, kurių metu atliekamos pasirinktos pozos, galima žaisti įvairiausius kvėpavimo pratimus, taip nuramindami protą, šiems žaidimams galima pasitelkti įvairias vaizdines medžiagas, atlikti mini eksperimentus mindfulness tematika, kalbėti įvairiausiomis nūdienos aktualiomis temomis, akcentuojant norimas vertybes.

Užsiėmimo su vaikais pavyzdys- Alina Raminiene

O ką apie jogą ir mindfulness užsiėmimus kalba patys vaikai?

„Man patinka, nes ten labai linksma būna. Tiesiog ten labai smagu. Labiausiai patinka tokios pamokos, kai valgom įvairų maistą, kai mėgaujamės. Jaučiuosi linksma, kartais mieguista.“ (Sofija)

„Man patinka joga, nes labai smagu pabūti su draugais. Mokytoja labai smagiai praveda pamokas. Patinka kai kažkur keliaujam per prisiminimus. Patinka makaronas. Tada jaučiuosi energingai“. (Elena)

„Mes žaidžiam. Patinka labai laivelis. Būnu džiaugsminga“. (Ariana)

„Man labai patinka gyvatė ir laivelis. Darome visokius pratimėlius, kad būtume lankstūs“. (Meilė)

„Man labai patiko kamuoliukai lanke ir juos pūsti. Jie kartais per klaidą iškrisdavo. Patiko „linksmo kūdikio“ poza. Labiausiai patinka, kai pabaigoje ant kaktos uždeda akmenuką. Turi jį pajausti, sušildyti, atspėti spalvą…“ (Mantas)

„Linksmos jogos. Tokios visai sunkios, bet įdomios. Labai patinka, kai ištraukiu kortelę, parodyti judesį. Per pamokėles jaučiuosi linksmai, kartais truputį keistai.“ (Vincentas)

„Daug ko išmokstu, daug pratimų ir būnu stipri. Dar su maisto produktais mes darom ir man labai patinka. Labiausiai patinka joga su kėdėm ir su kortelėm. Jaučiu, kad sunku, bet ir džiaugsminga.“ (Liepa)

„Man patinka, nes ten sako „namaste“, o pabaigoje padeda akmenukus ant kaktos. Jie tokie šalti, o mes šilti. Per pamokėles būnu linksmas.“ (Simas)

„Man patinka joga su kortelėmis. Labiausiai patiko kortelė su katyte, kai reikėjo parodyti, ar ji pikta, ar ji gera. Jaučiuosi laimingas.“ (Jurgis)

Alina Raminienė
alina.raminiene@gmail.com