Sekite mus socialiniuose tinkluose:

Kaip rasti motyvacijos? Apie Motyvaciją rimtai: Sąvaržėlės metodas

Šią strategiją – “Sąvaržėlės metodą” – 1993 metais sugalvojo jaunas, niekam nežinomas banko brokeris. Jis užsibrėžė sau tikslą: per dieną padaryti 120 skambučių potencialiems klientams. Kad matytų savo progresą, kas rytą, 8val. prieš save pasistatydavo du stiklainius: į vieną jų sumesdavo 120 sąvaržėlių, o kitas likdavo tuščias. Ir… pradėdavo skambinti. Vienas skambutis – nesvarbu, sėkmingas ar ne – viena
sąvaržėlė į kitą stiklainį. Po metų jis jau uždirbdavo 75 000 $.

Kaip tai veikia? Sąvaržėlės ar lipukai – tai vaizdinės užuominos, arba kitaip – trigeriai, kurie nuolatos padeda motyvuoti save siekti tikslo. Ne visi darbai turi akivaizdų rezultatą (pavyzdžiui, skambutis klientui, informacijos apie kažką skaitymas), todėl sunku pajausti teigiamas emocijas, nes negauname apdovanojimo. Tuo tarpu kiekviena įmesta sąvaržėlė ar lipukas yra tarsi apdovanojimas, įvardintas rezultatas, todėl mes pajaučiame pasitenkinimą.

Taigi: jeigu užsibrėžėte tikslą, suraskite būdą sekti savo progresą vizualiai.

Jei nusprendėte mėnesį (tai jau nebloga pradžia norint suformuoti įprotį) pvz. kasdien skirti laiko mindfulness praktikoms, dienos pradžioje (o dar geriau iš vakaro) surašykite pasirinktas praktikas (užduotis, darbus) po vieną ant lipnių lapelių irsulipinkite juos antstalo, pvz.:

Tada, atlikę kiekvieną, su džiaugsmu suglamžykite spalvotą lapelį ir svieskite jį į ant stalo stovinį stiklainį. Dienos eigoje, su kiekvienu atlikta praktika (užduotimi, darbu) stalas taps vis švaresnis, o stiklainis – pilnesnis. Jūs užplūs pasididžiavimo savimi, palaimos jausmas, o svarbiausia – noras ir toliau siekti tikslų, nes jus užplūs dopamino ir seratonino banga. Tai išbandžiusieji, įvardino šį metodą kaip vienu efektyviausių būdų padidintisavo produktyvumą bet kurioje srityje.

 

Edita Tamulienė
e.tamuliene@gmail.com