15 Rgp Trumpos atostogos miške arba kaip atostogauti ištisus metus
Vasarai artėjant į pabaigą nejučia imame ilgėtis atostogų, o gal tiksliau tos palaimingos būsenos, kuri apima vien apie jas pagalvojus. Kaip atrasti tą atostogų būseną kasdienybėje? Ir išties kada mes jaučiamės gerai arba netgi puikiai, ar tik ne tada, kai jaučiame savo kūno pojūčius ir esame dabarties momente.
Būtent gamta geriausiai mus sugrąžina į dabarties momentą, tad kviečiu į mišką, net jei tai bus tik 15 minučių. Patyrinėkime koks kvapas miške? Ką užuodžiu ir kaip jaučiuosi atėjęs į miško erdvę? Kuo žengia mano kojos, kokia ta miško paklotė? Kokie augalai čia auga, kokios spalvos aplink? Lėtai ir dėmesingai įsisamonindami vaizdus prieš savo akis palengva nukreipkime žvilgsnį prie pagrindo ant kurio stovime, tuomet kilkime medžių kamienais aukštyn iki pat medžių lajos ir įsižiūrėkime į šakas, dangų, debesis…
O dabar pareikime prie klausos pojūčių – kokie garsai pasiekia mano ausis: ar tai ošiantys medžiai, čiulbantys paukščiai, o gal čirpiantys vabzdžiai? Pastebėkime kaip jaučiasi mūsų kūnas, koks mūsų kvėpavimo dažnis, kokios emocijos užlieja būnant miške? Galiu paliesti, pačiupinėti, pauostyti augalus, o gal net ir jų paragauti! Galiu pasėdėti medžių pavėsyje, prisiglausti prie medžio kamieno ir įsiklausyti į save, pajusti save kaip vieną nedalomą visumą drauge su visu mišku. Kokia tai būsena? Ar ji primena atostogas? Būseną – kai nereikia niekur skubėti ir galima tiesiog mėgautis buvimu.
Mišką toms keliasdešimties minučių atostogoms tikrai nesunkiai rasite, nes trečdalį šalies teritorijos užima miškai, na o pietų Lietuvoje net beveik 70 procentų!