Sekite mus socialiniuose tinkluose:

Pradėk dieną su dėmesingais judesiais (II)

Dėmesingų judesių nauda mūsų organizmui:

  1. Sumažina patiriamą stresą, impulsyvias reakcijas.
  2. Stiprina kūną, suteikia energijos.
  3. Koreguoja laikyseną, aktyvuoja autonominę nervų sistemos veiklą.
  4. Lavina dėmesį (tyrimais įrodytas dėmesingų judesių teigiamas poveikis vaikams, turintiems raidos sutrikimų, asmenims, turintiems ADHD [1]).
  5. Didina pasitikėjimą savimi (tyrimais įrodyta, jog, kai mūsų kūnas yra išsitiesęs, o mūsų galva pakelta, labiau pasitikime savimi [1, 2]). Tai reiškia, jog kai esame sunerimę, ar įsitempę, galime pasitelkti į pagalbą savo tvirtą laikyseną. Jei jaučiamės išsigandę ar nervingi, tyrimais įrodyta, kad pasirinkus pozą, išreiškiančią priešingą jausmą – uždėjus rankas ant klubų, išstūmus krūtinę į priekį ir pakėlus galvą, jausimės labiau pasitikintys savimi. Skirdami laiko dėmesingam judėjimui, galime pagerinti gebėjimą susikaupti ir koordinuoti savo tikslus [3].

Šaltiniai:
[1] https://doi.org/10.3389/fnhum.2015.00297
[2] https://doi.org/10.1177%2F0956797610383437
[3] https://doi.org/10.3389/fpsyg.2017.00752

Būdai, padėsiantys praktikuoti dėmesingus judesius:

  1. Sustokime ir įsisąmoninkime savo tikslą. Apsvarstykime savo ketinimą dėmesingai judėti, mankštintis.
  2. Atsiverkime dėmesingumui. Atlikdami dėmesingus judesius, atsisakykime muzikos, aplinkinių trikdžių, tokių kaip kalbėjimas telefonu. Leiskime sau atlikti vieną veiklą vienu metu. Visapusiškai atsiverkime aplink supančiai aplinkai, stadionui, miškui, bėgimo takeliui, sporto salei.
  3. Stebėkime ir įsisąmoninkime kūno pojūčius. Smalsiai tyrinėkime, kas vyksta kūne? Kurioms kūno dalims sunkiau sekasi atlikti pratimą? Ar kūnas taip pat jaučiasi kaip vakar?
  4. Naudokimės kvėpavimu kaip inkaru, kai kyla iššūkių pratimų metu.
  5. Eksperimentuokime ir pasirinkime skirtingus inkarus. Raskime būdų ne tik naudotis kvėpavimu kaip vieninteliu inkaru. Inkaru gali būti ir pratimo dalis, pvz.: kūno pozicijos pakeitimas, dviračio pedalo minimas.
  6. Dėmesingai stebėkime savo aplinką. Galime rinktis stebėti aplinkoje konkretų objektą arba būti atviri visoms aplink esančioms patirtims.
  7. Smalsiai tyrinėkime patirtis, nesvarbu, kokios jos bebūtų. Galbūt pastebėsime pasipriešinimątreniruotei ir norėsime baigti. Įsisąmoninkime savo treniruotės laiką, motyvus, impulsus tęsti.
  8. Būkime geri sau, dėkokime už pastangas.
Lina Noreikienė
jakaitelina@gmail.com