Sekite mus socialiniuose tinkluose:

Mindfulness užimtiems

Mindfulness užimtiems – užimtumas ir laiko trūkumas yra dažnos sąvokos, kurias naudojame. Bet mes visi turime tas pačias 24 valandas. Pasitelkę mindfulness praktikas galime pastebėti ne tik kam švaistome laiką, kur nuklysta mūsų dėmesys, bet ir išnaudoti keletą minučių stabtelėjimui, poilsiui, įsisąmoninimui to kas vyksta. Ir tikrai nėra kažkokio ypatingo laiko praktikuoti mindfulness, galime tai atlikti tiek būdami ramūs, tiek susierzinę, svarbu savo dienotvarkėje skirti laiko, taip pat taikyti praktikas, kai užsisukame užduočių sraute.

Mindfulness.org, vienijanti mindfulness specialistus, išskiria 5 patarimus užimtiems “Kaip susikurti daugiau erdvės savo dienoje?

1. Pradėkime laisvadienį teisingai. Skirkime laiko nustatyti savo dienos tikslus ir prioritetus. Dienos eigoje sugrįžkime prie tikslų, kad nenukryptume.
2. Susikurkime tarpus tarp susitikimų. Sutrumpinkime susitikimo laiką, pvz., iki 25 ar 50 minučių, kad liktų laiko atsigauti judant į kitą susitikimą ar prie kitos užduoties.
3. Suplanuokime laiką nepertraukiamam darbui. Šiuo metu netikrinkime nei el.pašto, neatsiliepkime į skambučius. Taip galėsime visą savo dėmesį skirti užduočiai ir mažiau pavargsime.
4. Darykime pertraukėles. Raskime savo kalendoriuje laiko proto perkrovai, poilsiui. Atsikelkime iš darbo vietos ir pajudėkime ar giliai pakvėpuokime, kad įsižemintume ir pajaustume savo kūną.
5. Nusimatykime tylos (ramybės) laiką. Reguliarios pauzės tylos meditacijai ar kvėpavimo pratimams duos didelės naudos psichinei ir fizinei sveikatai.

Be to, ar žinojote, jog pakeitę savo kūno laikyseną, galime pakeisti ir mintis? Pabandykite pastebėti savo veido mimiką ir kūno laikyseną. Ar jūsų kūnas kur nors įsitempęs? Stebėkite, ar jūsų plaštakos, rankos ir žandikauliai yra atpalaiduoti. Paeksperimentuokite su šypsena: stebėkite, kaip ji keičia jūsų pojūčius, o gal net tai, ką galvojate. Paeksperimentuokite ir pasirinkite pasitikinčią savimi kūno laikyseną, veido išraišką keiskite į geraširdišką, mylinčią. Naudokite šią praktiką bet kada, kai norėsite pakeisti savo būseną.

Taip pat specialiai konferencijai kilo idėja nufilmuoti po vieną minutę gamtos ir taip esant laisvai minutei lavinti pastabumą ir buvimą akimirkoje. Mindful Yoga youtube paskyroje rasite kopas, audringą jūrą, ąžuolus, upę: https://bit.ly/3C0WtHV

Jurgita Kalnutė
jurgita.kalnute@gmail.com