Sekite mus socialiniuose tinkluose:

Mindfulness praktikos nuotoliniu būdu – nauja tendencija?

Pastarųjų kelių metų koronaviruso laikotarpis, o dabar ir sudėtinga situacija pasaulyje, visiems pažėrė daug stresą keliančių veiksnių, todėl su įtampa susijusių negalavimų patiria ir tie, kurių psichikos sveikata buvo pakankamai gera iki pandemijos. Pandemijos laikotarpiu daugeliui pasireiškė ryškesni nei įprastai nerimo ir streso požymiai. Rimtus išbandymus išgyveno ir išgyvena ypač jautresni ar tie, kurie ir anksčiau turėjo problemų.

„Nėra to blogo, kas neišeitų į gerą“ . Mus ištikusi pandemija leido visiems ne tik suprasti, kad psichikos sveikata, emocinė sveikata yra ne mažiau svarbi už fizinę sveikatą, kad abi neišvengiamai susiję, bet ir ieškoti įvairių būdų kaip sau padėti pasijusti geriau ir išgyventi šį sudėtingą laikotarpį.

Vienas iš rekomenduojamų pasirinkimų pastaruoju metu – dėmesingu įsisąmoninimu (mindfulness) grįsti streso valdymui ir gyvenimo kokybei gerinti skirti užsiėmimai nuotoliniu būdu. Dabar visai pagrįstai galime teigti, kad tai, taip pat galėtume priskirti tam, kas „išėjo į gerą“ – domėjimasis mindfulness praktikomis online per pastaruosius metus ženkliai padidėjo ir Lietuvoje, ir pasaulyje.

Google paieškos sistemoje žmonių ieškomas derinys „Mindfulness online“ šiais metais pasiekė piką ir su nedideliais svyravimais išlieka populiarus.

Nors Lietuvos tarp lyderių šiame kontekste nėra, bet galime pasidžiaugti, kad lietuviai susidomėjo nuotoliniu būdu siūlomais užsiėmimais ir tai atvėrė naujų galimybių psichinės sveikatos priežiūros srityje.

Dalinuosi savo patirtimis: 8 savaičių sąmoningu dėmesingumu grįstos kognityvinės terapijos programos grupėse nuo 2020 m. kurias nuotoliniu būdu, jau dalyvavo net tik žmonės iš visos Lietuvos, bet ir lietuviai, gyvenantys Norvegijoje, Danijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Šveicarijoje.

Apie praktikų naudą dalyviai dalinasi atsiliepimuose ir nuotolinius mokymus vertina palankiai:

„Kadangi gyvenu Mažeikiuose, kitu būdu ir nebūtų pavykę dalyvauti, todėl be galo džiaugiuosi online kursu.“

„Šis būdas man labai priimtinas. Nors gyvenu Vilniuje ir galėčiau dalyvauti gyvai, mieliau rinkčiausi online. Privalumai: laiko taupymas, meditacijos atlikimas patogiu būdu atsigulus, atsisėdus. Jutau ir bendrystę, ir grupės geranoriškumą bei šilumą.“

„Man svarbu, kad galėjau pabendrauti lietuvių kalba, o ypač medituoti gimtąja kalba.“

Pilna straipsnio versija su išsamiais google paieškos duomenimis šioje nuorodoje.

Edita Tamulienė
e.tamuliene@gmail.com