Sekite mus socialiniuose tinkluose:

Keturi įsižeminimo pratimai vaikams, padedantys nusiraminti

Moksliniai tyrimai patvirtino įsižeminimo naudą žmogaus fizinei ir psichinei sveikatai. Tai galinga technika, sugrąžinanti mus į dabarties akimirką.

Kodėl šio puikaus įrankio neperdavus vaikams? Juk jie taip pat patiria daug streso, įtampos bei nerimo. Dirbant su vaikais, mindfulness praktikos yra adaptuojamos pagal jų raidos lygį.

Mažesniems vaikams praktikos būna trumpesnės ir dinamiškesnės, o vyresniems – gali būti ilgesnės ir statiškesnės. Kad ir kokias praktikas darytumėm su vaikais, taip pat verta nepamiršti įsižeminimo. Kad vaikams būtų lengviau susijungti su žeme, praktikas siūloma daryti atsisėdus ant grindų, atsigulus arba, jei vaikai sėdi ant kėdės, turėtų liesti žemę pėdomis (be batų).

Žemiau pateikiu keletą įsižeminimo pratimų vaikams:

1. K – L – M aplink mane

Šis pratimas padeda susijungti su vieta, kurioje vaikai yra. Kvieskite vaikus apsidairyti kambaryje ir išvardinti daiktus, prasidedančius raide K, vėliau L, tuomet M ir taip toliau. Taip pat galima pradėti nuo abėcėlės pradžios.

2. Matau 5 – 4 – 3 – 2 – 1

Jei vaikams kyla sunkumų jaučiant skirtingus pojūčius, galima koncentruotis tik į regos pojūtį. Galite sukurti kokias noritekategorijas arba kviesti vaikus sugalvoti savo.
5 spalvos, kurias matau
4 formos, kurias matau
3 švelnūs dalykai, kuriuos matau
2 žmonės, kuriuos matau
1 knyga, kurią matau

3. Galios apkabinimas

Švelnus spaudimas labai padeda įsižeminimui. Jei dar pridėtumėm stiprinančius teiginius, išeitų puikus pratimas vaikams. Teiginiai gali būti “Aš rimstu” arba “Man pavyks”, “Aš saugus” ir pan. Kvieskime vaikus kairį delną uždėti ant dešinio peties, o dešinį delną ant kairio peties ir tada apkabinti save
stipriai ir sakyti afirmaciją. Galima kartoti kiek norisi (petys, petys, apkabinimas, teiginys).

4. Atsinaujinu

Šis pratimas yra tarsi atsinaujinimas šioje akimirkoje. Galima pagaminti vaikams kortelę su šiais klausimais, kad jie visada turėtų ją su savimi ir galėtų panaudoti, kai jų mintys nusineša juos į praeitį arba į ateitį ir verčia nerimauti.

Praktikuokite drauge!
Pavyzdys:
Mano vardas…
Aš esu…(vieta)
Šiandien yra…(data)
Dabar…. (metų laikas)
Oras yra…
Aš vilkiu…

Daugiau apie įsižeminimą: https://tinyurl.com/bnrub42

Asta Jakonienė
asta.jakoniene@gmail.com