Sekite mus socialiniuose tinkluose:

Judrieji žaidimai dėmesingai

Antrąją konferencijos dieną pradėjome nuo miško maudynių. Savo pojūčius konferencijos dalyviai galėjo stebėti pasinerdami į įvairių pasaulio miškų vaizdus ir garsus. Pranešime „Judrieji žaidimai dėmesingai“ pristačiau technikas ir būdus, leidžiančius praktikuoti mokymąsi per pojūčius. Veiklos, kurios paliečia kelis pojūčius, kurių metu judama, yra labiausiai pagavios vaikams, tuo pačiu labiausiai tinkamos vaikus išmokyti mindfulness. Tai labai sėkmingai gali praktikuoti ir „vyresni“ vaikai. Dėmesys, nukreiptas į pojūčius, akimirksniu sujungia su esamojo momento patirtimis, smegenys susitelkia į mindfulness praktiką, o ne klajoja po ateitį, ar ruminuoja klaidžiodamos po praeities įvykius.

Viena iš praktikų – KALNO POZA. Kalno poza yra daugelio kitų dėmesingų judesių pradinė pozicija, derinama kartu su įsisąmonintu kvėpavimu. Ji moko pajausti fizinę pusiausvyrą nuraminant protą.

Į kalno pozą vaikams rekomenduojama sugrįžti po kitų pozų atlikimo ar pradedant įsisąmoninto kvėpavimo praktikas tam, kad pasiruoštų kitos užduoties atlikimui.

NAUDA. Kalno poza yra įsižeminimo poza, tai reiškia, kad vaiką sujungia su žeme, o taip pat taisusikoncentravimo poza. Tai nuramina protą ir padeda sutelkti dėmesį į dabarties momentą. Ši poza lavina kūno pajautimą ir formuoja taisyklingą laikyseną. Mindfulness variacija: auginti kalną (tempimas į viršų), kalno pasvirimasįšonus(šoninistempimas).

KĄ SAKYTI? Atsistokite tiesiai, rankos šonuose, nuleistos žemyn. Rankų delnai nukreipti į priekį. Pajudinkite rankų pirštus ir įsitikinkite, kad jie yra atpalaiduoti. Pėdas tarsi įsodinkite į žemę, neįtempkite, pėdas laikykite laisvai, pėdų pirštai- atpalaiduoti, laisvi. Patikrinkite, ar nebandote jais tarsi įsikabinti į grindis. Pajudinkite kojų pirštus ir pabandykite juos išskėsti.

Pečius kilstelėkite link ausų, pasukite nugaros link ir leiskite jiems tarsi nudribti žemyn. Įtraukite pilvą. Tu esi aukštas, nuostabus kalnas!

Asta Keruckė
astakeru@gmail.com