Sekite mus socialiniuose tinkluose:

Dėmesingo įsisąmoninimo praktika paaugliams: Ežero meditacija

Ši meditacija gali būti atliekama bet kurioje pozicijoje. Galite ją atlikti sėdėdami ar atsigulus.

Jei norime, galime užsimerkti arba nuleisti žvilgsnį žemyn.

Dabar galime trumpam sutelkti dėmesį į savo kvėpavimą. Tuomet gal galime pastebėti savo kūną kaip visumą ir kaip atskiras dalis.

Gal galime sutelkti dėmesį į kūno pojūčius… pastebėkime, kaip mūsų kūnas jaučia tą pagrindą ant kurio jis yra, kėdę, jei sėdime ar lovą, jei gulime…

Dabar, kiek galime, bandykime įsivaizduoti ežerą. Galbūt tai yra vieta, kurioje jūs jau esate buvę, o gal matėte šią vietą paveiksle ar nuotraukoje. Tiesiog įsivaizduokite kaip ežero vanduo ilsisi žemėje, taip, kaip jūs dabar ilsitės ten, kur esate.

Apžvelgę ežero paviršių, gal galime įsivaizduoti kaip jis keičiasi priklausomai nuo paros meto arba metų laiko – ramus ir atspindintis ryte rūkui kylant nuo jo paviršiaus, o vakarais galbūt ežero paviršius ima raibuliuoti. Ir nors paviršiuje vandens būsena keičiasi – tai lygus, tai raibuliuojantis,- apačioje, giliau –
vanduo išlieka ramus.

Kai oras keičiasi, ežero paviršius taip pat keičiasi. Tūkstančiai lietaus lašų gali talžyti ežero paviršių, arba saulė gali kaitinti ir įšildyti pora centimetrų vandens, o pakilęs vėjas gali sukelti bangavimą su baltomis bangų kepurėlėmis, tačiau ežero viduje vis tiek vyrauja ramybė.

Įsivaizduokime, kaip metų laikams besikeičiant keičiasi ir ežero paviršius. Vieną dieną ežero paviršiuje gali atsispindėti vasaros dangus su debesimis, o kitą auksiniai saulės spinduliai krenta ant ežero paviršiaus ir auksiniai rudens lapai pakeičia vasaros žalumą. O atėjus žiemai, ežero paviršių apima niūruma, kol jis visiškai užšąla ir pasidengia ledu, ant ledo atsiranda storas sluoksnis sniego. Tuomet ateina pavasaris ir ima tirpdyti sniegą ir ledą, o dangus vėl šviesėja, visą tą laiką giliai ežero viduje
vanduo išlieka ramus, taikus ir harmoningas, nepaisant to, kokie pokyčiai vyksta paviršiuje.

Taigi, nors išorinis pasaulis laikui einant keičiasi ir kyla įvairių iššūkių ar sunkumų, tai neturi sutrikdyti ramybės, tylos ir susikaupimo giliai viduje. Ar galite rasti ramybę savo viduje ir leisti sau pailsėti ir palengvinti savo nerimą ir baimes, kurios yra paviršiuje.

Priimkime ežero išmintį ir pabūkime pora minučių su savo vidinėmis stiprybėmis ir vidine ramybe, nepaisant to, kas kyla aplink mus ar mumyse.

Asta Jakonienė
asta.jakoniene@gmail.com